Twój 1,5% podatku to nasze 100% odwagi!

Każdego roku w Polsce mamy obowiązek rozliczyć swoje dochody z fiskusem poprzez złożenie deklaracji podatkowej, czyli tzw. PIT-u. Pamiętajmy, że termin składania deklaracji upływa 30 kwietnia 2024 roku! Jednakże, oprócz rozliczenia podatku, istnieje także możliwość przekazania 1,5% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.  Przekazując 1,5% podatku nie tracimy tych pieniędzy – po prostu wybieramy, […]

Każdego roku w Polsce mamy obowiązek rozliczyć swoje dochody z fiskusem poprzez złożenie deklaracji podatkowej, czyli tzw. PIT-u. Pamiętajmy, że termin składania deklaracji upływa 30 kwietnia 2024 roku!

Jednakże, oprócz rozliczenia podatku, istnieje także możliwość przekazania 1,5% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.  Przekazując 1,5% podatku nie tracimy tych pieniędzy – po prostu wybieramy, że chcemy pomóc potrzebującym bez strat dla naszego portfela.

Jak to zrobić? W celu przekazania 1,5% podatku na fundację, wystarczy wypełnić odpowiednie pole w karcie podatkowej, określając numer KRS wybranej organizacji. Można także to zrobić online, korzystając z usługi e-PIT dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów. Średnio, przekazywane w ten sposób pieniądze oscylują w granicach kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie, w zależności od wysokości Twojego dochodu. Jest to bardzo prosty sposób na wsparcie organizacji charytatywnych – możesz realnie pomóc bez wychodzenia z domu!

Zapamiętaj nasz KRS: 0000342855

PIT to nie wszystko! Jeśli chcesz inaczej wspomóc wybraną organizację, mamy kilka propozycji by zrobić to łącząc przyjemne z pożytecznym:

  • szał zakupowy ORAZ pomaganie? tylko z Fani Mani 🙂 https://fanimani.pl/fundacja-razem-z-odwaga/
  • podziękuj za kwiaty, poproś o darowiznę! Coraz częściej szczęśliwi zakochani po zaślubinach proszą gości, by zamiast kwiatów czy prezentów, wpłacili symboliczną kwotę na działalność fundacji

Niezależnie od tego, jaki sposób wsparcia wybierzesz, my postaramy się jak najlepiej wykorzystać Twoje wsparcie!

Ada S.